THAJSKÁ CELOSTNÍ MASÁŽ

Jsme bytosti stvořené pro dotyk. Dotyk je jednou z nejstarších metod léčby. Tak jako matka, která tiší dítě něžným pohlazením, tak jako když si intuitivně přikládáme ruku na bolavá místa. Čím více lásky a dotyků přijmeme jako dítě, tím silnější je naše emoční stabilita v dospělosti. Thajská – jógová masáž přináší léčebné dotyky zpět do systému zdraví, prevence a rovnováhy v našem životě. Práce akupresury a následné jógové natahování odstraňuje blokády v energetických drahách. Tok živé síly je plynulý a lidská bytost hýří tělesnou a mentální rovnováhou.

Tradiční Thajská masáž zmírňuje napětí a umožňuje energii volně proudit tělem, díky čemuž dochází k nastolení rovnováhy v těle. Masáž ovlivňuje jak tělesnou, tak i duševní kondici.

  • uvolňuje tělesné i psychické napětí
  • posiluje nervovou soustavu
  • upravuje krevní tlak, zlepšuje krevní a lymfatický oběh, očišťuje krev od toxinů
  • odstraňuje nebo zmírňuje bolesti
  • celkově přispívá zdravotní i tělesné kondici, k psychické pohodě a uvolněnosti
  • stimuluje životní energii

Závěrem je nutno dodat, že Thajská masáž má stovky odstínů, ale vychází ze stále stejné podstaty. Je to cesta přijímání a odevzdávání vědomých dotyků a tím i bližšího poznání sebe sama. Je to energická léčebná technika s prvky starověké jógy a s meditující myslí Buddhy. Můžeme ji nazvat i meditací v pohybu. Meditující mysl je nezbytná pro uvolnění těla, zpomalení dechu a uvědomění si pravdy. Je nezbytná k tomu, abychom mohli věci vidět takové, jaké doopravdy jsou. A nakonec uvolněné tělo a pokojná mysl spouštějí i sebeozdravné mechanismy. Je to tradice velmi potřebná v dněšním světě pilulek, depresí a technologie. Bez chemie a s přirozeným lidským dotekem.